Jarmark sztuki nie tylko ludowej - Fotorelacja

Tegoroczną majówkę rozpoczęliśmy Jarmarkiem sztuki nie tylko ludowej, który odbył się pod hasłem Od nitki do kłębka. Tradycyjny wiejski jarmark przeplatał się z współczesną sztuką i rzemiosłem ludowym. W kiermaszu rzemiosła, sztuki i regionalnych kulinariów udział wzięło ponad 70 wystawców. Odbyły się pokazy haftowania czepców ludowych, tkania, dziergania na drutach, szydełkowania, prania przy pomocy dawnego sprzętu, krochmalenia, maglowania oraz strzyżenia owiec. Na scenie wystąpił zespół Dzikie Jabłka, Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK oraz zespół Budyń, Diamonds i Szarlotki. To jednak nie koniec majówkowych atrakcji. 2-go maja zapraszamy na muzealną kinotekę. To jedyne takie kino z wyjątkowym klimatem. Natomiast 3 maja zapraszamy na imprezę Koń jaki jest każdy widzi. Opowiemy o roli koni dawniej i dziś. Zaplanowaliśmy pokazy, gry, zabawy, wycieczki edukacyjne po Parku Etnograficznym oraz oprowadzanie w siodle. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa ze zbiorów muzeum pt. Koń nie tylko pług ciągnie. Początek imprezy o godz. 10:00.

Zapraszamy do -> GALERII ZDJĘĆ Z JARMARKU