Poznaj zwierzęta w skansenie - Koń jaki jest każdy widzi

Pokazy jeździectwa dziecięcego, hipoterapii (Szkółka Polish Pony Club z Tomaszkowa), rzeźbienia konia w drewnie, zawody w rzucie podkową, pokazy werkowania – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowano na imprezę  „Poznaj zwierzęta w skansenie – Koń jaki jest każdy widzi”.
30 czerwca odwiedzający  Muzeum zostaną wprowadzeni w świat zwierząt gospodarskich . Tym razem tematem przewodnim będą konie.
Impreza ma na celu pokazanie roli koni dawniej i dziś oraz przybliżenie informacji o koniach – jak kiedyś pracowały i z czym i jak to wygląda dzisiaj. Wszystkie zaplanowane atrakcje odbędą się centrum naszego skansenu, na placu przed  budynkiem biura oraz przy Chałupie z Chojnika. Zaprezentowane zostaną dwie wystawy: wystawa  planszowa słynnych koni znanych historycznych postaci oraz wystawa  – koń nie tylko na ludowo.
Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci, które tego dnia będą mogły między innymi wykonać swojego własnego konika. Kaflarnia Warmińska poprowadzi warsztaty malowania. Będzie to również okazja do obejrzenia pluszowych koników – Fundacja Zdrowie na Końskim Grzbiecie oraz do pobawienia się na ludowym placu zabaw czy przejażdżki w siodle.  Organizatorzy zaplanowali także prelekcje na temat hodowli, chowu i użytkowania koni w województwie warmińsko-mazurskim przygotowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Olsztynie. Nie zabraknie także warsztatów czesania końskiej grzywy, podkuwania koni, a także gier i zabaw dla dzieci. Punktem kulminacyjnym będą III zawody w „rzucie podkową”, w których każdy będzie mógł spróbować swoich sił.
Warto wspomnieć, że posiadamy  hodowlę Konia Zimnokrwistego w typie sztumskim oraz Konika Polskiego, który wywodzi się od wymarłego dzikiego konia tarpana.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do galerii:

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknie