Targi Chłopskie - FOTORELACJA

Jesienne warsztaty i pokazy, ręczne kopanie i pieczenie ziemniaków w ognisku oraz występy muzyczne. I to wszystko w kupieckiej atmosferze dawnych lat. Po raz 15 w naszym skansenie obyły się Targi Chłopskie.

Jesienną porą skansen w Olsztynku przypominaliśmy o historii ziemniaka, a także powróciliśmy do tradycji kiszenia warzyw, ręcznego kopania ziemniaków oraz pieczenia ich w ognisku. Podczas imprezy można było wziąć udział w warsztatach rękodzieła wykonując domek dla pszczołowatych, biżuterię z papieru, czy jesienne kompozycje z ogrodu i pola. Odbył się także pokaz pracy kowala Motyka, gracka, haczka, kopaczka, produkcji wody różanej oraz pokazowa akcja strażaków. Dla dzieci i młodzieży Miejski Dom Kultury w Olsztynku przygotował gry i zabawy z wiejskiej zagrody. Na scenie wystąpili Chór kameralny Arte del Canto, kapele ludowe Kosejder i Śparogi oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Elgnówku.

Dawniej targi typowo chłopskie opierały się przede wszystkim na wymianie handlowej pomiędzy mieszkańcami wsi. Czasy się zmieniły i  zmienił się również klimat targów. Podczas Targów Chłopskich w Olsztynku, udział w kiermaszu rzemiosła i regionalnych kulinariów wzięło ponad 60 wystawców.

Imprezie towarzyszył czempionat źrebiąt ras zimnokrwistych, który przygotował Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA -> FOTORELACJI