Magia Dawnych Świąt

Rodzinne spotkania bożonarodzeniowe w skansenie

8 grudnia, godz. 11.00-15.00

Chałupa z Królewa

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku zaprasza 8 grudnia w godz.  11.00-15.00 na przedświąteczne  spotkanie  „Magia dawnych świąt – Rodzinne spotkania bożonarodzeniowe w skansenie”. W zabytkowej chałupie, przy dźwiękach kolęd i zapachu choinki będziemy snuć etnograficzne opowieści, jak to dawnymi czasy na mazurskiej i warmińskiej wsi w święta bywało. Pokażemy, jak wykonać i ustroić „jeglijkę”, udekorować  pierniki.
W programie ponadto ilustracja słowno-muzyczna dla dzieci Hanny Banasiak – „W starej szafie…” oraz mini kiermasz świąteczny. Na naszych gości czekać będą jeszcze inne atrakcje: warsztaty  malowania bombek z Jolantą Zegzułą oraz warsztaty wykonywania woskowych zawieszek na choinkę – Stowarzyszenie Dom Bartnika, a także stoisko Pijalni Ziół Jakuba Babickiego. O godz. 13.30, w Kościele z Rychnowa odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Arte Del Canto z Olsztynka.  Nadleśnictwo Olsztynek zaprezentuje wystawę mobilną „Idzie zima-Las w szkatułce”.

Wstęp do Muzeum w tym dniu bezpłatny.

Zapraszamy!