W naszym skansenie działa pierwsza w Polsce prawdziwa Pijalnia Ziół pod patronatem zielarza i psychofarmakologa Jakuba Babickiego, w której zadbano, aby wszystko co dzieje się na miejscu było zgodne z prawidłami dawnej medycyny i ludowej wiedzy o ziołach, łącznie z architekturą i wystrojem wnętrz.
Zioła dostępne w Pijalni są zbierane z ekologicznych lokalnych pól, łąk i lasów lub pozyskiwane są z lokalnych upraw najwyższej jakości.

 

Dodatkowo Pijalnia oferuje autorską markę: Mazurskie Słoiki, czyli wysokiej klasy lokalne produkty np. syrop z kwiatów sosny, syrop z kwiatów bzu czarnego, syrop pokrzywowy, syrop lipowo-rokitnikowy, syrop mniszkowy, ziołomiody, soki z aronii, dżem z malin i wiele innych. Wytwarza również płatki dzikiej róży w syropie.

 

Poza tym Pijalnia jest miejscem o specyficznym klimacie, w którym można odpocząć od trudów dnia codziennego, napić się różnych ziół lub autorskich mieszanek ziołowych, które osobiście, na miejscu, przygotowywane są przez Jakuba Babickiego. Z zaparzonymi ziołami można spocząć wewnątrz lub na zewnątrz pod piękną lipą i cieszyć się zielenią i spokojem wokół.

 

Kontakt: tel. 514 176 398

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieFacebook