Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

9 września zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 – Niepodległa dla wszystkich „Skansen dla Niepodległej”.
Wydarzenie będzie miało charakter kameralnego spotkania dla osób zainteresowanych historią oraz sztuką ludową, a także pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat symboli narodowych (godło, flaga, barwy). Jest skierowane do odbiorców w każdym wieku zgodnie z hasłem tegorocznych EDD - Niepodległa dla wszystkich. W programie niedzielnego spotkania odbędą się:

• Prezentacja obiektów sztuki ludowej ze zbiorów olsztyneckiego muzeum, których tematyka jest związana z historią Polski, podejmuje wątki patriotyczne i narodowe.
  • Rodzinne warsztaty dotyczące symboli narodowych. Uczestnicy będą mieli do wyboru różne prace plastyczne, efektem których będzie powstanie godła lub flagi Polski.
  • Questing – karta pracy zawierająca zadania dotyczące wystawy do rozwiązania wspólnie przez dzieci i dorosłych.

Miejsce: chałupa ze wsi Burdajny
Czas:  godz.  10.00-15.00 (w tym  omówienie obiektów o ustalonych godzinach 10.30; 12.00 i 13.30) oraz warsztaty i questing przez cały czas trwania spotkania.