Koń jaki jest każdy widzi

Już 3 maja zapraszamy do naszego muzeum na imprezę Poznaj zwierzęta w skansenie – Koń jaki jest każdy widzi. Impreza ma na celu pokazanie roli koni dawniej i dziś. Organizatorzy zaplanowali pokazy kucia i werkowania, pracy w polu oraz skoków i jazdy konnej. Odbędą się wycieczki edukacyjne po Parku Etnograficznym (o godz. 12.00 i 14.00) oraz oprowadzanie w siodle. Dzieci będą mogły pobawić się  „końskimi zabawkami”, w tym bardzo popularnym niegdyś konikiem na biegunach, a dorośli będą mogli zmierzyć się w III zawodach w „rzucie podkową”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa ze zbiorów Muzeum pt. „Koń nie tylko pług ciągnie”. Muzeum w Olsztynku posiada hodowle Konia Zimnokrwistego w typie sztumskim oraz Konika Polskiego, który wywodzi się od wymarłego dzikiego konia tarpana. Początek imprezy o 10:00.