Koń jaki jest każdy widzi - Fotorelacja

3 maja w naszym muzeum odbyła się impreza Poznaj zwierzęta w skansenie – Koń jaki jest każdy widzi. Impreza miała na celu pokazanie roli koni dawniej i dziś. Odbyły się pokazy kucia i werkowania, pracy w polu oraz skoków i jazdy konnej. Odwiedzający muzeum mogli wziąć udział w wycieczkach edukacyjnych po Parku Etnograficznym (o godz. 12.00 i 14.00) oraz oprowadzaniu w siodle. Dzieci mogły pobawić się  „końskimi zabawkami”, w tym bardzo popularnym niegdyś konikiem na biegunach, a dorośli będą mogli zmierzyć się w III zawodach w „rzucie podkową”. Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa ze zbiorów Muzeum pt. „Koń nie tylko pług ciągnie”. Muzeum w Olsztynku posiada hodowle Konia Zimnokrwistego w typie sztumskim oraz Konika Polskiego, który wywodzi się od wymarłego dzikiego konia tarpana. Początek imprezy o 10:00.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI