Nowa wystawa otwarta!

To był magiczny wieczór spędzony w otoczeniu niezwykłych instrumentów! Wczoraj oficjalnie otworzyliśmy nową wystawę w Salonie Wystawowym w Olsztynku „Osobliwość ludowego instrumentarium muzycznego. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu”.
Prelekcję pt. „Dźwięk i materia w muzyce ludowej” wygłosił prof. Krzysztof Szatrawski, a na scenie wystąpiła Ania Broda - piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów.
Na wystawie zobaczyć można instrumenty zbudowane w wiejskich warsztatach jak i dużych znanych fabrykach z XIX i XX w. Prezentowane są m.in. skrzypce ludowe, mandoliny, cytry, piszczałki, szałamaje, szafa grająca, czy skrzypce diabelskie i wiele innych.
Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu i wzbogacona została zbiorami z Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Zachęcamy do zwiedzania wystawy. Salon Wystawowy w Olsztynku jest otwarty do 14 kwietnia w dniach: poniedziałek - piątek godz. 9:00 -16:00, natomiast od 15 kwietnia do 31 października w dniach: godz. wtorek - niedziela  10:00 - 17:00.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia -> FOTORELACJI

powrót