Skansen Dzieciom, czyli rozmaitości wiejskie

Jak wyglądało życie codzienne dawnej wsi? Warsztaty i pokazy pracy rzemieślników to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotujemy z okazji Dnia Dziecka. Impreza Skansen Dzieciom odbędzie się 2 czerwca w godz. 10:00-14:00.

Skansen Dzieciom to impreza plenerowa o charakterze etnograficznym, przeznaczona dla dzieci i młodzieży szkolnej. Ideą imprezy jest popularyzacja wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą Rozmaitości wiejskie. Pokazy tradycyjnych zawodów i zajęć wiejskich, gdzie będzie można zobaczyć, jak wyglądało życie codzienne dawnej wsi, zostaną zorganizowane w chałupach, budynkach gospodarczych oraz w obejściach. Będą to pokazy i warsztaty związane z pielęgnacją zwierząt,  nauką, zabawą, pracą rzemieślników, okresowo wykonywanymi zajęciami i sztuką ludową.

W tym roku imprezie towarzyszyć będzie festyn rodzinny "Las łączy nas", podczas którego odbędą się konkursy, zagadki, pokaz prezentacji o tematyce leśnej, kącik leśnego kinomana i wystawa. Organizatorem festynu będzie Nadleśnictwo Jagiełek.