Wielki Dzień Pszczół w skansenie w Olsztynku

8 sierpnia w skansenie w Olsztynku odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Ten wyjątkowy dzień wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń o charakterze ekologicznym obchodzonych w Polsce. Akcja ma na celu wzrost świadomości ludzi o relacji między pszczołowatymi, a środowiskiem. W tym roku do akcji włączyło się również muzeum w Olsztynku.

Na odwiedzających skansen czeka wiele atrakcji. Będzie można poznać najpopularniejsze rośliny miododajne, zwiedzić ścieżkę edukacyjną bartnictwo-pszczelarstwo, a także zrobić zapasy miodu na zimę. Będzie to również okazja żeby zobaczyć ul demonstracyjny oraz spotkać się z pszczelarzem, który wprowadzi nas w tajniki życia pszczół. Dla najmłodszych przygotowano wyświetlanie bajek. Natomiast dla nieco starszych nie lada wyzwaniem będzie zbudowanie sztucznych gniazd dla pszczół dziko żyjących, które po wykonaniu zostaną umieszczone w różnych miejscach na terenie Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Naukowcy szacują, że co trzecia łyżka pożywienia, która znajduję się na naszym stole została wyprodukowana dzięki pracy pszczół. Wielki Dzień Pszczół odbywa się od 2011 r. Partnerem akcji jest marka Kujawski.
Zapraszamy do Parku Etnograficznego w Olsztynka 8 sierpnia w godzinach 11:00-14:00.