Wrześniowe weekendy w skansenie

 

 

WRZEŚNIOWE WEEKENDY W SKANSENIE

 

Koniec wakacji nie oznacza braku atrakcji w naszym Muzeum!

 

Wrzesień  zapowiada się równie ciekawie! W klimacie nadchodzącej jesieni zapraszamy na Wrześniowe weekendy w skansenie!

 

Już 5 września o godz. 18.00 Grzech Piotrowski zaprasza na Wschód Piękna – Epilog, bilety jeszcze do nabycia na stronie https://sklep.ebilet.pl/103301316452810790 oraz na miejscu przed koncertem. Nasz plener doskonale uzupełni klimatem to przepiękne, muzyczne wydarzenie!

 

Z kolei 13 września zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa. Muzeum na tę okazję przygotowało spotkania z etnografem na temat: „Po wiejskiej drodze. O podróżowaniu na Warmii i Mazurach dawniej”. Spotkania odbędą się o godz. 11.00 i 14.00, zbiórka na placu przy Kościele z Rychnowa. To dzień bezpłatnego wstępu do Muzeum!

 

20 września zapraszamy miłośników architektury wiejskiej na Konserwacje i remonty – czyli jak naprawiamy nasze obiekty! Specjaliści opowiedzą o sposobach napraw i przedłużaniu życia zabytków.

 

27 września zapraszamy na spotkanie z naszymi zwierzętami! Przyszła koza do woza, a owca do fryzjera to temat przewodni! Podczas wspólnego spaceru zootechnik zaprowadzi gości do zagród kóz i owiec, gdzie opowie o ciekawostkach  z ich życia. Największa atrakcją będzie pokaz strzyżenia naszych owieczek! Nie zabraknie tez mini wystawy różnych rodzajów wełny owczej.

Na spacer z zootechnikiem zapraszamy o godz. 11:00 i 13:00, zbiórka za mostkiem przy młynie ze wsi Kaborno.

Pokazy strzyżenia owiec odbędą się 12:00 i 14:00 w zagrodzie przy chałupie nr 1 ze wsi Kaborno.

 

To jeszcze nie wszystko, co zaplanowaliśmy na wrzesień… ale o tym następnym razem!

 

Polub nas na Facebooku aby śledzić wydarzenia na bieżąco!

https://www.facebook.com/MBLPE

 


 

powrót