Jarmark Wielkanocny w Olsztynku

Tradycyjnie na tydzień przed świętami w Olsztynku odbył się jarmark wielkanocny. 24 marca olsztynecki rynek miejski wypełnił się świątecznymi wypiekami, przysmakami i ozdobami. Odbyły się również prezentacje i warsztaty wielkanocne.

Jarmark rozpoczął się o godz. 11:00 kiermaszem świątecznym, w którym udział wzięło blisko 50 wystawców. Na straganach nie brakowało świątecznych wypieków, wędlin, miodów, przypraw i ziół. Można było nabyć również pisanki, tradycyjne palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne.

W olsztyneckim Ratuszu odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Podczas nich można było wykonać palemkę wielkanocną, ozdoby świąteczne oraz dekorować ciastka. O tradycyjnych smakach wielkanocnych przypominał Zespół Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku, którego uczniowie przygotowali świąteczne warsztaty kulinarne.

Na scenie plenerowej z wielkanocnymi prezentacjami wystąpiły dzieci i młodzież z olsztyneckich szkół i przedszkoli oraz zespoły z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku. Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz plastyczny „WIOSNA, ACH TO TY...”. Według komisji konkursowej najpiękniejszą palmę wykonały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mierkach. Ponadto imprezie towarzyszyły wiosenne gry i zabawy wielkanocne.

Organizatorami Jarmarku są: Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Gmina Olsztynek.

FOTORELACJA z Jarmarku dostępna jest -> TUTAJ