Wystawa muzyczna otwarta do końca września

Tylko do końca września można zwiedzać wystawę „Osobliwość ludowego instrumentarium muzycznego. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu”.

Na wystawie zobaczyć można instrumenty zbudowane w wiejskich warsztatach jak i dużych znanych fabrykach z XIX i XX w. Prezentowane są m.in. skrzypce ludowe, mandoliny, cytry, piszczałki, szałamaje, szafa grająca, czy skrzypce diabelskie i wiele innych. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu i wzbogacona została zbiorami z Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Zachęcamy do zwiedzania wystawy. Salon Wystawowy w Olsztynku jest otwarty wtorek - niedziela w godz. 10:00 - 17:00.